• Nareszcie doczekaliśmy się Kica w albumie. Tego niebieskiego zająca cechuje nie tylko różowy nos. Spryt i typowo polskie cwaniactwo, to główne cechy charakteru uszatego bohatera. Jego pary białych, wystających siekaczy, nie sposób pomylić z innymi w komiksowym świecie.
  Cykl pary autorów: Radosława Kleczyńskiego i wielkiego Sławomira Jezierskiego, aż prosił się o zbiór w jednym albumie. Shorty porozrzucane po różnych pismach (np: Świat Komiksu), czy innych wydawnictwach i antologiach (np: Komiks-Antologia Egmontu) w końcu trzeba było zebrać razem. Recenzując ten album niemożliwym jest powstrzymać się od porównań do Janusza Christy (i jego "Kajka i Kokosza" oraz "Kajtka i Koka") i do twórczości Rene Goscinnego. Ojcowie Kica doskonale przejęli spuściznę komiksu humorystycznego i komercyjnego.
  Tak. Mógłby to być komercyjny komiks, gdyby nie fakt że został wydany w małym wydawnictwie. Jeżeli byłby to Egmont, lub jakiś Siedmioróg czy Motopol, sprzedałby się po ludzku w księgarniach lub w stoiskach z prasą. Może ludzie z Kultury Gniewu czy Graficonu roześlą wici gdzieś za granicę i komiks zostanie wydany w jakimś egzotycznym kraju takim jak Belgia, czy Francja.
  Ten komiks nie jest może wybitnym dziełem o wysokim stopniu krzewienia kultury wśród czytających, ale jest znakomitą produkcją rozrywkową. Jest tani, kolorowy (!) i prosty. Choć pewnie wystarczy powiedzieć: śmieszny. Więc marchewki w dłoń i dokarmiajmy naszego zająca, a nuż pojawi się kolejny album.
  Dobry Wujek
  Autorzy: Sławomir Jezierski (rys.); Radosław Kleczyński (scen.)
  Wydawca: Graficon/Kultura Gniewu 2003 cena:14zł

  Dodał: