• I co dalej kapitanie? (Kultura Wesołych Podskakiwaczy) okładka Na WSK i MFK ukazały się dwa żbikowe zbiory. Z okazji WSK pojawiło się wydawnictwo na kształt antologii z przygodami kapitana (lub majora, jedna broszka) Żbika. Produkt ten stanowi rozwinięcie tematu podjętego w albumiku "Pięć błękitnych goździków", lecz tym razem są to same nowe historie. I mamy tu wszystkich, którzy obecnie są na topie w komiksowym półświatku. Jedne prace są lepsze, inne gorsze. W tych lepszych znajdziemy Żbika jako ciecia (obecnie mówi się night manager) wg Śledzia i bywalca klubów sado-maso (twardym trzeba być, nie mientkim) wg Truścinskiego. Szczerze mówiąc, zawiodłem się na opowieści Ozgi. Pewnie po pracy nad (genialną) okładką nie miał czasu na dopracowanie scenariusza.
  Wesoły finał (Kultura Wesołych Podskakiwaczy) okładka W środku papier jakości toaletowego (jest to najdroższy papier toaletowy jaki widziałem -P.), za to okładka... kurka blaszka.
  Malarski zapęd Ozgi, przykryty sztuczną patyną starego komiksu. Jak patrzyłem za pierwszym razem, myślałem że to jakieś dziwne, zużyte wydanie, którego nigdy wcześniej nie widziałem. Poprzecierana okładka, lakier (folia?) imitująca taśmę sklejającą naderwany grzbiet i kawałki okładki. FAK! Ktoś miał niezły patent...
  Drugim zeszytem nieco się zawiodłem. Jest to praktycznie to samo, co było wcześniej, ale świetny pomysł pewnie pociągnie jeszcze kilka takich wydawnictw. Znowu świetna okładka Ozgi, tytuł kojarzący się z ostatnim kolorowym zeszytem, o niepokonanym Żbiku. Na MFK'u rzuciłem się jak trędowaty na Jezusa po "Wesoły finał", ale nie było w nim rewolucji na miarę "Pięciu błękitnych goździków", czy "I co dalej kapitanie?". Znowu czołówka, czyli rysownicy obecnie w modzie i rozwalajcy komiks Tomasza Niewiadomskiego - Żbik walczący z Amerykańską stonką (w kuluarach: sam Leśniak się nim podniecał).
  Wesoły finał (Kultura Wesołych Podskakiwaczy) kadrOba komiksy warto kupić, ze względu na to, że może ich wartość kiedyś podskoczy do obecnej ceny "Pięciu błękitnych goździków". Żartuję. Ostrzegam też zdeklarowanych fanów dzielnego kapitana/majora, że mogą być nieco zdegustowani wizją dzisiejszych komiksiarzy.

  autorzy: różni i wszelacy Kultura Wesołych Podskakiwaczy 2002
  cena 15 zł

  Żbik (Adler)
  Dodał: